Scénář a režie: Jiří Bureš

Marianne (hrála Markéta Damková)

Co začala válka, působí venkov jako to nejbezpečnější místo, kde se člověk může ocitnout, protože to vypadá, že velké boje se nám zatím naštěstí vyhýbají. S dědečkem a svými dvěma sestrami žiju na rodinné farmě, o kterou se společnými silami staráme. Snažím se udržovat teplo rodinného krbu, protože mám za to, že rodina by měla držet pohromadě a navzájem se podporovat. Občas to sice dá trochu práce, protože moje dvě sestry se neustále špičkují, ale co by to bylo za rodinu bez trochy láskyplných konfliktů? Ráda pomáhám lidem, proto jsem vystudovala lékařskou školu, a když mi náhodou po práci zbyde trocha času, ráda si sednu s pěknou knížkou. Kdo ví, třeba se mi jednou podaří taky zažít takový příběh velké lásky, jaký je zachycený v mých románech.


Elias (hrál Jiří Kokavec)

Nikdy jsem neměl na růžích ustláno. Rodiče jsem nepoznal, vyrůstal jsem v sirotčinci a kdybych tam nenarazil na Wolfganga, kterého beru jako staršího bráchu a jediného člověka, na kterého se v životě můžu spolehnout, nevím, jak bych dnes dopadl. Život a válka mě naučili, že přežijí jen ti nejsilnější a je nutné nebrat si servítky. Momentálně se nacházíme v Normandii v potyčce s Francouzi. Všechno se děje nějak moc rychle. Cítím příšernou bolest v břiše a myslím, že krvácím. Wolfgang mě někam táhne, má ustaraný obličej. Něco křičí. V dáli vidíme stavení a víc už vám toho asi neřeknu. Je snad tohle můj konec?


Helen (hrála Kateřina Bendová)

Je mi 17 let a jsem nejmladší ze tří sester. Všechny společně bydlíme u dědečka na farmě, kde mu společně vypomáháme. Teda až na Christine, ta si pořád jen něco čte a občas je to dost otravné. Ale abych byla upřímná, stejně mám nejradši Esmé, to je naše sousedka, která nám taky se vším moc pomáhá. A hlavně s ní sdílíme společné názory. Především to, že obě ze srdce nesnášíme Němce.


Bernard (hrál Petr Škvařil)

Už je tomu pár let, co jsem odešel z Paříže na venkov. Myslel jsem si, že mi učení na univerzitě a život ve velkoměstě bude chybět ale opak je pravdou. Tak čerstvý vzduch v Paříži jenom tak nepohledáte! Starám se o farmu, se kterou mi pomáhají vnučky a naše sousedka Esmé. Za to jsem velmi rád, neboť moje znalost překypuje spíše v německém jazyku než v starání se o hospodářství. Vnučky zvládají dnešní komplikovanou dobu velmi dobře. Velmi mě mrzí, že jejich tatínek musel na frontu. Avšak věřím, že toto šílenství brzy skončí a opět se všichni shledáme u jednoho stolu s kvalitním vínem a dobrou muzikou!


Wolfgang Cramer (hrál Michal Hauf)

Lidem se nedá věřit, vždy vás zradí nebo opustí. Jediná osoba, v kterou mám důvěru je Elias, s kterým jsem vyrůstal v dětském domově, beru ho jako vlastního bratra, společné šrámy z dětství vás spojí nadosmrti. Člověk nemůže jen tak bezcílně bloumat životem, musí najít jeho smysl, a já ho našel ve službách Wermachtu. Říše se dostane daleko, až očistíme svět od nepřátel, zavládne opět mír.


Christine (hrála Valentina Škorpová)

Jsem prostřední ze tří sester. Tohle postavení pro mě bylo vždy obtížné, ani s jednou ze sester jsem nikdy neměla blízký vztah. Nejbližší osobou pro mě byl vždy dědeček, který mě naučil lásce ke knihám, která mi zůstala dodnes. Oba doufáme, že se budu moci brzy vrátit na univerzitu. Mezitím se věnuji studiu doma a taky se snažím dohlížet na mladší Helen.


Esme (hrála Zuzana Baranová)

Som silna dedinska zena, ktora si do prace nenecha kecat. Som sice jednoducha ale mam velmi velke srdce. Ked mozem pomozem vzdy bolo moje heslo a verte mi, ze sa ho drzim aj pocas tejto prisernej vojny. Nepokusajte sa vsak urazit moju hrdost, lebo za seba nerucim.