Scénář: Tomáš Adlof, režie: Stasy Stetsiy

Agáta (hrála Monika Stupková)

V sídle Ampicturů žiju již několik let kde pracuji jako služebná spolu s druhou služebnou Emou. Jelikož je Ema stará, tak většinu práce dělám já. Ale mou denní naplní není jenom úklid. Lady Rose mi ráda vymýšlí různé hry a úkoly a často mi také vypráví o svých cestách a dobrodružstvích ze zahraničí. Když jsem byla mladší, tak na sídle žil také synovec lady Rose, Tomas, se kterým jsme se kamarádili a luštili všechny záhady, co si pro nás Rose připravila. Byla to opravdu velká zábava a ráda na to vzpomínám. Kdybych měla možnost, tak bych chtěla jednou vyřešit opravdu velkou záhadu. Ale stačí mi už jenom to, že můžu pracovat v sídle a být Rose na blízku.


Lady Nicol (hrála Markéta Damková)

V životě by mě nenapadlo, že se Rose rozhodne odkázat svůj majetek tak podivným způsobem! Vždyť jsme byly jako sestry, těch večerů, které jsme společně strávily popíjením brandy… a teď tohle! Ať si ostatní říkají, co chtějí, na ten poklad mám stejný nárok jako oni. Navíc mám oproti nim jednu obrovskou výhodu – dokážu vymýšlet geniální plány. Otec Grigorij se sice občas taky snaží přispět svou troškou do mlýna, ale co si budeme, většinou je spíš jako koule na noze. Proč já s tím člověkem s vychlastaným mozkem vůbec ještě spolupracuju?


Ema (hrála Jana Bažantová)

Na panství Lady Ampicturové sloužím už nějaký čas. Říká se o mně, že jsem drbna, ale to vůbec není pravda! Mám jenom přehled o tom, co se děje! Na panství se po smrti lady sjela pěkná společnost, to bude zase práce. A k tomu nám na starosti tu husu Agátu, která si hraje na chytrou a neví, kde je její místo. Ale má to i své výhody například společnost pana Valentýna.


Marcus/Tomas (hrál Petřík Škvařil)

Já úplně nevím, jak se popsat. Rodiče mě vždy popisovali jako milého a laskavého chlapečka. Furt nemůžu uvěřit tomu, že už nejsou mezi námi…Spoustu se toho změnilo od jejich smrti. Začal jsem…mít velmi neobvyklý problém ale… o tom bych radši nemluvil…O čem bys nemluvil Tomasi?! Neříkej, že se za mě stydíš ty poseroutko… Vždyť je úplně jednoduchý, jak se popsat, jsem krásný, silný, svůdný, vtipný a prostě lepší ve všech ohledech než Tomas. A to ani nevíte, že… OH! Moc se omlouvám, to byla moje druhá osobnost, Markus, nedá se to příliš ovládat… Ještě jednou se omlouvám a děkuji za Vaší pozornost, nyní se musím jít trochu uklidnit.


Paula (hrál Erik Urban)

Jsem místní podivínka, která se toulá v okolí a občas se objeví i na panství. Moc nemluvím spíše vydávám skřeky. Zbláznila jsem se poté, co mi zemřelo dítě. Jsem ale opravdu jen vyšinutá? Možná vím něco víc než ostatní.


Lady Veronica (hrála Eliška Frídelová)

Jak jste si jistě všimli, mé jméno je Veronica, pro vás jsem však Lady Veronica. Žiji spolu s mým manželem Valentýnem už pěknou řádku let, manžílek tedy tráví více času v hospodě než doma, aspoň mám klid a čas sama pro sebe. Poté, co naši rodinu zasáhla první tragédie a při nehodě zemřela moje teta se strýcem, ujali jsme se jejich syna, Tomase. No býval to milý hoch…. S matkou už jsem se díky jejímu častému cestování neviděla pár let a dalších pár let bohužel neuvidím…. Zdědila jsem po ní neutuchající lásku k Brandy a dozajista to také není poslední věc co po ní zdědím.


Valentin (hrál Vladimir Stropkovsky)

Šarmantný? Zvodný? Sexy? To som čistý ja! Každá žena po mne túži pretože vie, že u mňa nájde to, čo ukojí jej túžby. A ja ich zas veľmi rád uspokojím, pretože s mojou ženou Veronicou ma to po tých rokoch vôbec nebaví. Jedno šťastie, že je z takej bohatej rodiny, nakoľko nájsť ukrytý poklad a vlastniť honosné sídlo by mi na love mladých žien len a len pomohlo! Dopočul som sa, že o panstvo sa uchádza niekoľko žien, na ktoré sa samozrejme teším, len oni ešte nevedia, ako sa môžu tešiť na mňa!


Otec Grygorii (hrál Ladislav Zachar)

Pozdrav tě Ježíš Kristus drahé dítě. Jsem zde místní kněz už dlouhých patnáct let. Byl jsem s nebožkou lady Rose velmi blízký, proto si myslím, že společně s lady Nicol máme stejné právo na její poklad jako všichni ostatní. Mezi moje záliby patří Brandy, Whiskey a samozřejmě moje svěcená.