Hráli jsme:

Past

Přátelství, láska, svoboda. Hodnoty, které nás doprovází na cestě ke štěstí. Všichni je v životě hledáme. V mnoha obdobích našich dějin byla cesta ke štěstí velmi trnitá. V tomto příběhu se vrátíme do éry, která je v kontextu dějin nedávná, ale mnozí z nás, jako by na ni zapomínali. Bude to příběh z období totality, o lásce, přátelství, zradě ale i obrovské statečnosti a odhodlání lidí, kteří usilují o život bez útlaku, bez omezování a neustálých obav. Bude to o lidech, kteří touží po svobodě.

Scénář a režie: Jiří Bureš

Postavy ze hry


Smysl v nesmyslnosti

Píše se rok 1940 a do Francie se pomalu vkrádá druhá světová válka. Na farmě Chardinových vládne příjemný stereotyp složený z hospodářských prací a výuky němčiny, ten je však narušen v momentě, kdy se Němci přiblíží doslova na dostřel. Sice to vypadá, že se boje jenom přeženou kolem a bude klid, pak však vtrhne na farmu s žádostí o pomoc dvojice německých vojáků. Jak se s nastalou situací obyvatelé usedlosti popasují? Můžou si s cizinci porozumět, i když stojí každý na jiné straně fronty? A jaký má celá válka a z ní plynoucí nepřátelství vlastně smysl?

Scénář a režie: Jiří Bureš

Postavy ze hry


Záhada rudé růže

Poklady, záhady a zapeklitá rodina. I takto by se dala popsat naše nová komediální divadelní inscenace. Stará lady umírá a zanechává po sobě velký poklad, spolu s právy na vlastnictví celého panství. Veškerý majetek se dostane do ruky pouze tomu, kdo poklad najde jako první! Bude to synovec s rozdvojenou osobností? Zahořklá dcera a její chlípný muž či snad nejlepší přítelkyně zesnulé lady a kněz Grygorii?  Přijďte se podívat na naši novou divadelní inscenaci Záhada rudé růže, při které se nejen pobavíte ale zároveň si pořádně zadumáte!

Scénář: Tomáš Adlof

Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Káva jménem Black

V americké kavárně můžete potkat opravdu kohokoliv. Co když ovšem takovou kavárnu vlastní mafiánská rodina? Příběh, který se odehrál v kavárně rodiny Blackových, Vás zavede do doby, kdy se v Americe používali spíše zbraně, než sociální sítě. Přijďte se podívat na představení, u kterého se pobavíte a dáte si kávu jménem Black.

Scénář: Tomáš Adlof
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Je libo whiskey?

Krátká hořká komedie z prostředí divokého západu. Děj se odehrává v baru jednoho malého města, který vede Jodey. Jednoho dne ji navštíví její kamarád, stálý zákazník a lovec hlav, Jerry. Jerry se zrovna vrátil z jednoho úspěšného lovu a přišel si vyzvednout papíry na novou zakázku. Do baru nečekaně zavítá Tim a Berrie (zamilovaný gangsterský pár), kteří si přišli do města odpočinout před další vykrádačkou. Problém nastává, když Jerry zjistí, že Tim je jeho další cíl…

Scénář: Tomáš Adlof
Režie: Vilém Říha

Postavy ze hry


Lord, láhev a zločin

Lord Henry je nalezen jednou ráno svou manželkou, jak nehybně a bez pulsu leží na zemi. Celou situaci přijíždí vyšetřit detektiv Patrick Fox a jeho kolega Samuel Potatoe. V domě žijí kromě lorda Henryho ještě tři ženy – jeho matka, Lady Cordelie, manželka Lady Jane a jeho sestra Lady Agáta. Matka nesnáší Jane a obviňuje ji ze smrti Henryho, myslí si, že ho zavraždila. Agáta není ničím překvapená, protože byl Henry veliký alkoholik tak předpokládala, že se upije k smrti, takže na tento den čekala. Uklízečka nemá v oblibě nikoho z domu. Patrick se společně se Samem snaží zjistit co se tedy doopravdy stalo. Jak to tedy skutečně bylo?

Scénář: Tomáš Adlof
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Tenkrát v Itálii

Přesuňte se s námi alespoň na chvíli do krásné Florencie. Čeká Vás zde romanticko-bláznivý příběh dvou bratrů a dvou sester a jednoho koktavého poplety, který Vás nadchne a pobaví. Celým představením budete provázení samotným autorem, který příběh v průběhu mění.

Scénář: Tomáš Adlof
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Jupiter je v konjunkci


Věříte na horoskopy? Madam Zuzu je prvotřídní věštkyně, která je sice postarší a má problémy s alkoholem, ale návštěvy u ní rozhodně litovat nebudete. Ovšem jen za předpokladu, že se k tomu nepřiplete dvojice paranoidních doktorů, otravná sousedka a reportérka s televizní kamerou. Ale kdo ví, možná se Vám ten horoskop nakonec vyplní. Komedie, která si najde místo v srdci každého. 

Scénář: Jan Konečný
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Taková česká návštěva

Prostředí, které je nám všem dobře známé a ještě známější situace, se kterou se potýká nejeden člověk ve svém životě. Každý z nás měl doma nějakou tu návštěvu, buď více či méně příjemnou. Společně se podíváme na průběh návštěvy, která nám ukáže, že peníze nejsou vždy v životě všechno a nic není na první pohledtakové, jak se zdá.

Scénář: Tomáš Adlof
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Je libo čisté svědomí

Když se jedna zapomenutá obálka dostane do všetečných rukou, můžete se vsadit, že to nedopadne dobře. Rozhodně to bude vyžadovat od spousty lidí hodně práce, pokud budou chtít dát věci zpátky do pořádku. Bláznivá komedie o tom, že svědomí vám v dnešní době jen tak někdo nevypere.

Scénář: Jan Konečný
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Třídní sraz

Místo, kam ženy nosí o číslo menší šaty a muži o dvě čísla větší ego. Kde masky dokonalých životů padají s každou další sklenkou alkoholu. Pro Miriam ideální příležitost k dořešení starých křivd a tajemství, a tak zorganizuje sraz gymnázia po 20 letech. Přežijí všichni účastníci toto tragikomické setkání v psychickém zdraví?

Scénář: Dagmar Čechová
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry


Strážci zákona

Úroveň kriminality v městečku Mayberry je tak nízká, že donutí zdejší policisty uměle zkonstruovat zločin, aby poukázali starostce, že nejsou zbyteční. Vše se ale zamotá a vzniká pořádná komedie, peprný milostný trojúhelník a absurdní situace, které Vám pořádně rozechvějí bránici!

Scénář: Jan Konečný
Režie: Stasy Stetsiy

Postavy ze hry