Stasy Stetsiy
vedoucí divadla, režisérka, herečka
Mám ráda umění ve všech jeho podobách. Baví mě zkoušet různé role, vžívat se do jiných postav a překonávat své vnitřní hranice. Hraju v divadle, filmech, občas v nějaké reklamě. Mimo jiné se věnuji malování a také cvičení. Na divadle se mi líbí to, že každé představení je trochu jiné a není to jako ve filmu, že se to točí, dokud to není povedené. Má to své kouzlo, které si užívám jak v zákulisí, když režíruju hru, tak na scéně, když ve hře hraju.Jiří Bureš
ambasador, režisér, scénárista, herec
Dobrej. Jsem Jiří a miluju divadlo. Užívám si, že se tam mohu stát prakticky kýmkoliv, být spontánní a vychutnávat si volnost, kterou divadlo nabízí. Někdy jsem kovboj, jindy zase nadržený italský šlechtic, nebo třeba bohatý majitel autoservisu, či profesor historie. Živím se jako osobní trenér, takže jsem krásný a svalnatý. Taky občas zajdu na ryby, na lov, nebo na vodnici. Jo a při tom všem nejsem narcistní, a to se dneska jen tak nevidí.  PS: Nejsem vůbec agresivní. Nechápu, že si to někdo vůbec myslí.


Tomáš Adlof
ambasador, scénárista, herec
Herec, spisovatel, umělec, filantrop či kulturně založený člověk, to všechno se o mně dá říct. Vždy mě to táhlo k divadlu a ke všemu, co s ním souvisí. Dá se říct, že si nepamatují na období, kdy bych nehrál pro ostatní. Už jako malý jsem rád bavil širokou společnost. Myslím si, že pro každého herce není nejdůležitější umět hrát, nejdůležitější je si to hraní jako takové užívat. Vnímat tu energii, když vystupujete, když vidíte napjaté diváky, kteří se baví.
Ten úžas a jedinečnost momentu na scéně, to je ta pravá odměna pro herce. Můj herecký vzor byl vždy Jan Werich. To především z toho důvodu, že jeho humor byl vždy humorem smysluplným a především, to byl humor moudrý. Divadlo pro mne vždy bylo a bude jedna velká a podstatná část mého života, a to především proto, že mě nejvíce těší, když mohu bavit lidi.


Zdeněk Havrdlík
ambasador, herec
Jsem veselý a přátelský člověk, který se rád směje. Mám rád cestování, divadlo, film, bramborové knedlíky plněné uzeným masem a dobrý rum. Ve znamení mám Váhy, které mi přinesly klidnou, mírumilovnou a asi i někdy nerozhodnou povahu, při které se snažím hledat kompromis…občas mě však napadne něco hodně bláznivého, kdy například zabalím pár věcí do batohu, odletím na druhou stranu planety a vrátím se po pár letech. Do divadla se chodím schovat před realitou, není totiž nic lepšího, než se občas vtělit do jiné osoby a odletět na jinou planetu. Životní motto, které mě vždy navede na správnou cestu bych vyjádřil větou: Dej mi jeden důvod, proč mám být jako ostatní a já ti jich dám tisíc, proč takový nejsem.


Zuzana Baranová
ambasadorka, herečka
Som Zuza a prišla som do Prahy z Košíc doštudovať a našla som si prácu v IT. Zistila som ale, že mi niečo chýba, miesto, kde sa môžem prejaviť. Presne to som našla v divadle Stay Si, divadlo ma nabíja energiou. Mimo práce a divadla veľmi rada cestujem, do prírody aj do miest, pozerám dokumenty a hľadám dobre jedlo po Prahe.


Markéta Damková
ambasadorka, herečka
Divadlo je umění tvořené lidmi o lidech pro lidi, aspoň tak nám to říkali ve škole. Na divadle jsem vždycky milovala jeho bezprostřednost, fakt, že jde o živé umění odehrávající se v konkrétním momentu, který může narušit spousta nepředvídatelných okolností. Bez ohledu na to, jak moc si něco natrénujete, vás stejně může něco překvapit a každé představení je originál. A to mě na tom baví nejvíc. Hraní je pro mě způsob, jak se odreagovat a aspoň na chvilku se stát někým úplně jiným. A pokud u toho třeba ještě někoho pobavím, je to příjemný bonus. Krom toho ráda utíkám taky do knižních světů a miluju cestování, takže když mě nepotkáte na jevišti, nejspíš někde v koutě něco čtu, nebo vybavená mapou a foťákem poznávám cizí kraje.


Vladimír Stropkovský
ambasador, herec
Nazdáárek, som Vlado z Košíc a do Prahy som prišiel za prácou. To čo ma priviedlo k divadlu, nebola dávna túžba z detstva, ale čistá zvedavosť. Vždy ma výkony hercov fascinovali a bol som zvedavý, či som toho schopný. Od mala športujem, ale skúsiť niečo diametrálne iné bolo presne to, čo som v živote potreboval. Divadlo Stay Si mi umožňuje byť kýmkoľvek a čímkoľvek bez zábran. Fantázii sa medze nekladú, každý sa môže realizovať svojim vlastným, jedinečným spôsobom, a to je na divadle tak oslobodzujúce a vzrušujúce zároveň. Divadlo pre mňa predstavuje zdroj energie, inšpirácie a skvelej nálady, nakoľko byť súčasťou takéhoto celku nemôže byť lepšie.


Petřík Škvařil
herec
Do Prahy jsem přišel pouze kvůli vysoké škole a nikdy by mě nenapadlo, že bych začal hrát
v divadle. Přesto, že mě herectví fascinovalo již od mala tak krom menší role v dramatickém kroužku jsem se nikdy hraní pořádně nevěnoval. Bylo to hlavně kvůli strachu vystupování před lidmi. Moje první role byla keř, který občas zahoukal jako holubička nebylo příliš motivující, přesto mě to neodradilo se dále snažit. V Divadle Stay Si jsem dostal příležitost rozvíjet svoji vášeň pro herectví ale také zlepšovat svoji výslovnost, práci se stresem, anebo se seznámit se skvělými a zajímavými lidmi, kteří se stali mými kamarády. Divadlo mi dalo skvělý koníček, který mě nutí vylézat ze své komfortní zóny a chuť se dále zlepšovat v něčem velmi obtížném a neobvyklém.


Kateřina Bendová
herečka
Do Prahy jsem se přestěhovala pod záminkou studia na vysoké škole, ale ve skutečnosti hlavně kvůli Praze jako takové, která je podle mě ideálním místem pro každou novou příležitost. Mé vnitřní skryté já zaobalené do strachu a pochybností, že jako herečka nebudu dost dobrá, vždycky toužilo tuto barikádu prorazit. A díky Divadlu Stay Si se nyní mé vnitřní já raduje
a děkuje mi, že jsem mu tento sen konečně dovolila splnit. Člověk díky divadlu neprocvičuje pouze hraní rolí, ale taky rozvíjí svou fantazii a naučí se novým řečovým technikám. A jako bonus pozná nespočet fajn lidí, kteří si mimo pódium na nic nehrajou. Kromě hraní po večerech píšu básničky, příběhy či cokoliv, co mě napadne, zbožňuju akce s kamarády – (čím ujetější, tím lepší), ráda si zatančím nebo se napiju dobrého českého piva.


Jakub Blažek
herec
Zubní technik svým oborem poněkud deformován. Slovní spojení rozdávat úsměvy je u mě poněkud méně obrazné. Fanda veškeré kolejové dopravy, umění a jídla, hlavně toho sladkého. Divadlo pro mě vždy mělo zvláštní význam, ale z pohledu diváka už ho znám poměrně dobře,
a tak přišel čas na to, abych si sám vyzkoušel, jaké to je být na chvíli někým jiným.


Valentina Škorpová
herečka
Jsem holka z maloměsta. Do Prahy jsem oficiálně šla za prací, neoficiálně proto, abych si mohla vybrat z více než dvou hospod, když chci něco podniknout. Když jsem si zvykla na to, že do mě 10x denně někdo na ulici strčí a naučila jsem se naskakovat na eskalátory, začal se mi život ve velkoměstě líbit. Pořád mi ale něco chybělo. To něco jsem našla v Divadle Stay Si. Hraní mě fascinovalo od mala, ale nikdy jsem kvůli své velké stydlivosti neměla odvahu s tím něco udělat. Když jsem ale překonala strach a rozhodla se to zkusit, zjistila jsem, že není nic lepšího. Kromě toho, že jsem v divadle poznala spoustu skvělých lidí a zkoušky jsou jedna velká sranda, učíme se třeba pracovat s bránicí, improvizovat a vžívat se do různých postav. Díky Divadlu Stay Si jsem našla samu sebe a za to jsem ohromně vděčná.


Michal Hauf
herec
V každé roli je nějaká vaše součást. S každou rolí rozkvétáte, obohacujete se a vysáváte zároveň. Jste to vy, ale vlastně nejste. V divadle můžete být kýmkoliv. A tahle cesta poznání mě na divadle baví nejvíce! Divadlo je podium a obecenstvo a zároveň skvělá parta lidí, co mi dobíjí energii každý týden.


Monika Stupková
herečka
K Divadlu Stay Si jsem se dostala úplnou náhodou přes facebook, když jsem hledala nějaký konkurz nebo něco jiného, kde bych si mohla vyzkoušet herectví, které mě vždy tolik lákalo,
a nelituji jediného dne stráveného v něm. Celý svůj život jsem se hledala a nevěděla, čím být. Tady můžu být kýmkoli a zároveň 100 % sama sebou. Pro mě to znamená užívat si každé chvilky a být vděčná za to, co mám, především za skvělé lidi okolo mě.


Jana Bažantová
herečka
Už jako malou mě lákalo herectví a zpěv. 5 let jsem chodila do dramaťáku, 3 roky na sólový zpěv a 2 roky na sborový zpěv. Do Prahy mě přivedlo studium na herecké vošce, ze které jsem nakonec odešla a raději šla do Divadla Stay Si, abych se mohla herecky zlepšovat a dělat to, co mě naplňuje.


Jiří Kokavec
herec
Je tomu už pěkná řádka let, kdy jsme se s přáteli rozhodli vyjet na chatu a natočit film. Hororový samozřejmě. Přijeli jsme do opuštěné vesnice, spustili kamery a tím to všechno začalo. Vžili jsme se do svých rolí, hráli jsme a společnými silami naše dílo dokončili. Je škoda, že spoustu
z nich už hraní nebaví, ale ve mně něco zůstalo. Možná jen část té role (že by počínající schizofrenie?), možná společný prožitek, úsilí, či touha pracovat na něčem, co dělá radost nám
i ostatním. Jsem rád, že i po letech se mohu díky Divadlu Stay Si vrátit k tomu, co mě opravdu baví, a s fajn lidmi, kteří mají stejný cíl, se pustit do nové hry, projektu a rolí. Divadlo je přece způsobem, jak se vcítit a jak pochopit osudy jiných lidí. Jak prožít tisíce životů v jednom krátkém okamžiku, tak proč se omezovat jen na život vlastní?


Viktorie Stehlíková
herečka
Mladá holčina, která si v patnácti letech řekla, že se chce věnovat divadlu. Mám ráda umění, vaření, hudbu a Shakespeara. Zabrnkám ti na harfu, pokud se mi zrovna bude chtít. Divadlo je prostě vášeň všech vášní, bavit lidi a probouzet v nich emoce je prostě nenahraditelné. Jo a taky mám občas dlouhý vedení…


Zdeněk Novotný
herec
V životě se pořád tak nějak hledám, rád objevuji a učím se nové věci, které by mě bavily a posouvaly dál. Mezi mé zájmy, kterými jsou např. rybaření, různé sporty a mnoho dalšího, patří právě i návštěvy divadel a kin. Na hraní mě nejvíce láká to, že se člověk naučí posouvat hranice své komfortní zóny, dostane příležitost vžít se do nějaké postavy a pozná nové lidi.


Emily Pastoreková
herečka

Som slovenská dievčina plná energie, ktorá miluje spev a umenie. Spievam už od základnej a na herectvo nikdy nevystačil čas popri speve, teórie, hry na klavíry či plaveckým tréningom. Do divadla ma to zavialo preto, lebo chcem robiť viac vecí v živote čo ma bavia, aby som zabudla na každodenný stres, ktorý moja práca account manažérky nesie. Aj keď sa možno časom vydám ešte aj na cestu makeup artistky. Taktiež milujem tanec, ale nepotrebujem k nemu ani alkohol, takže zábava so mnou zaručená. V prahe bývam už od 2018 a chcela by som ostať aj naďalej. Toto divadlo je pre mňa výzva a teším sa na to, ako mi to pôjde ale chcela by som postupne skúsiť napr. aj muzikály.