Stasy Stetsiy
Režisérka, herečka
Režie je pro mne už od malička velkým pojmem. Tak jako například Remarque, můj oblíbený spisovatel, tvořil nové světy a příběhy, tak i já chci tvořit nové životní cesty. Jako malé děti máme většinou představu, že budeme kosmonauty, učitelkami, kuchařkami či jen popeláři, což se nám mnohdy nepovede. Já jsem se rozhodla alespoň z části lidem v mém spolku tyto dětská přání splnit. Říká se, že každý herec je svým způsobem schizofrenik, já si myslím, že každý herec je výjimečný, protože může být, kým chce a kdy chce. Když vedete skupinu lidí a povede se Vám ukázat jim jejich skrytý talent a učinit je šťastnými, je to pro Vás ta největší odměna. Náplní mého života není jen divadelní režie, ale také režie filmová a fotografování.

Tomáš Adlof
Ambasador, herec
Herec, spisovatel, umělec, filantrop či kulturně založený člověk, to
všechno se o mně dá říct. Vždy mě to táhlo k divadlu a ke všemu, co s ním souvisí. Dá se říct, že si nepamatují na období, kdy bych nehrál pro ostatní. Už jako malý jsem rád bavil širokou společnost. Myslím si, že pro každého herce není nejdůležitější umět hrát, nejdůležitější je si to hraní jako takové užívat. Vnímat tu energii když vystupujete, když vidíte napjaté diváky, kteří se baví. Ten úžas a jedinečnost momentu na scéně, to je ta pravá odměna pro herce. Můj herecký vzor byl vždy Jan Werich. To především z toho důvodu, že jeho humor byl vždy humorem smysluplným a především to byl humor moudrý. Divadlo pro mne vždy bylo a bude jedna velká a podstatná část mého života a to především proto, že mě nejvíce těší, když mohu bavit lidi.

Peťa Kolínská
Ambasadorka, herečka
Jako malá jsem herectví zbožňovala, ale na 15 let jsem se ho vzdala. A teď si herectví užívám na plné pecky! Není to jen koníček, ale vášeň, která se mě jen tak nepustí.
Kromě divadla miluji psaní, přírodu, svou práci na VOŠ, kterou jsem také vystudovala, trochu toho relaxu a v neposlední řadě své blízké, kteří mi v nedávně době byli (a stále jsou) velkou oporou. Na přátele nedám nikdy dopustit! Jsem slušná slečna, ale i rozverná rošťanda, dáma i nezbednice. Jsem prostě svá. Chcete-li se semnou potkat, stačí se zúčastnit nějaké akce
divadla a na 99,99 % tam budu!

Vilém Říha
Ambasador, herec
Moje vzdělání i povolání jsou technického směru, exaktního rázu. Mimo mé životní lásky – hudby ve
většině podob – je to i literatura, kinematografie a právě divadlo. Dosud jsem však v divadle byl
převážně divákem a jen málokdy naplňoval svou touhu vystoupit ze známé komfortní zóny
a rozvíjet vlastní cit pro improvizaci k pobavení širší společnosti i pro „vážnější“ role či herecké
techniky. Příležitost být zároveň sám sebou i někým jiným. A to všechno ve skvělém kolektivu,
kde se vše násobí. Mezi moje další velké koníčky patří létání – jsem sportovním pilotem
bezmotorových letounů – větroňů, s doložkou pro akrobacii a instruktorskou činnost,
a také rekreačním pilotem jednomotorových letadel.
Pokud chodím s hlavou v oblacích, je to tak dobře – přidej se a uvidíš jiný svět. Zajímá mě
i lingvistika, světové dění, historie a některá odvětví fyziky. No a samozřejmě auta, motorky,
lodě, ženský a dobré pití v dobré společnosti.

Zuzana Baranová
Herečka
Som Zuza a prišla som do Prahy z Košíc doštudovať a našla som si prácu v IT. Zistila som ale, že mi niečo chýba, miesto, kde sa môžem prejaviť. Presne to som našla v divadle Stay Si, divadlo ma nabíja energiou. Mimo práce a divadla veľmi rada cestujem, do prírody aj do miest, pozerám dokumenty a hľadám dobre jedlo po Prahe.

Kateřina Bendová
Herečka
Do Prahy jsem se přestěhovala pod záminkou studia na vysoké škole, ale ve skutečnosti hlavně kvůli Praze jako takové, která je podle mě ideálním místem pro každou novou příležitost.
Mé vnitřní skryté já zaobalené do strachu a pochybností, že jako herečka nebudu dost dobrá, vždycky toužilo tuto barikádu prorazit. A díky Divadlu Stay Si se nyní mé vnitřní já raduje a děkuje mi, že jsem mu tento sen konečně dovolila splnit.
Člověk díky divadlu neprocvičuje pouze hraní rolí, ale taky rozvíjí svou fantazii a naučí se novým řečovým technikám. A jako bonus pozná nespočet fajn lidí, kteří si mimo pódium na nic nehrajou. Kromě hraní po večerech píšu básničky, příběhy či cokoliv, co mě napadne, zbožňuju akce s kamarády – (čím ujetější, tím lepší), ráda si zatančím nebo se napiju dobrého českého piva.

Jakub Blažek
Herec
Zubní technik svým oborem poněkud deformován. Slovní spojení rozdávat úsměvy je u mě poněkud méně obrazné. Fanda veškeré kolejové dopravy, umění a jídla, hlavně toho sladkého. Divadlo pro mě vždy mělo zvláštní význam, ale z pohledu diváka už ho znám poměrně dobře, a tak přišel čas na to, abych si sám vyzkoušel, jaké to je být na chvíli někým jiným.

Valentina Škorpová
Herečka
Jsem holka z maloměsta. Do Prahy jsem oficiálně šla za prací, neoficiálně proto, abych si mohla vybrat z více než dvou hospod, když chci něco podniknout. Když jsem si zvykla na to, že do mě 10x denně někdo na ulici strčí a naučila jsem se naskakovat na eskalátory, začal se mi život ve velkoměstě líbit. Pořád mi ale něco chybělo. To něco jsem našla v Divadle Stay Si. Hraní mě fascinovalo od mala, ale nikdy jsem kvůli své velké stydlivosti neměla odvahu s tím něco udělat. Když jsem ale překonala strach a rozhodla se to zkusit, zjistila jsem, že není nic lepšího. Kromě toho, že jsem v divadle poznala spoustu skvělých lidí a zkoušky jsou jedna velká sranda, učíme se třeba pracovat s bránicí, improvizovat a vžívat se do různých postav. Díky Divadlu Stay Si jsem našla samu sebe a za to jsem ohromně vděčná.

Tereza Nidetzká
Herečka
Jsem Terez, lidi kolem mě říkají, že se dost směju a jsem hyperaktivní… Asi je to pravda, piji ráda čaj zelený, jsem náladová detailistka s hlavou v oblacích. Žiji hudbou, často mě uvidíte se sluchátky v uších, když ji slyším, hned to se mnou šije, již od malička tancuji. Zpívám ve sboru a miluji, když si mohu zabroukat s kytarou – ať už na jamech či sama doma. Studuji zahradní architekturu, svět se snažím vnímat všemi smysly, často chodím přírodou a mám potřebu šahat a čichat ke všem rostlinám. Francouzština a čeština jsou mé další srdeční záležitosti, hraji si se slovy a zajímám se o psychologii, sem tam dorazí i múza poetická či prozaická, a pak zas na chvíli odlétne. K divadlu jsem se dostávala postupně a není to dlouho, co jsem se v něm našla. Hraní pro mne znamená mnoho, dává mi prostor vyjádřit své emoce tělem i duší, na jevišti se cítím volná, šťastná. Když dostanu možnost projevit se, mohu dýchat bez zábran, žít okamžikem. Jsem ráda, že mohu být součástí tak skvělého kolektivu jako je v Divadle Stay Si.
S každou další zkouškou přichází nové výzvy, člověk překonavá své hranice, učí se novým věcem, stále se rozvíjí, a o tom to je…

Jakub Abel
Herec
Vystudoval jsem uměleckého truhláře, ale už od malička jsem se chtěl stát hercem, mezitím co ostatní kluci hráli na hřišti fotbal nebo dělali různé druhy sportů, tak já jsem si se svým nejlepším kamarádem hrál na superhrdiny a společně s ním pomocí naší fantazie jsme si vytvářeli vlastní příběh a osobnosti našich postav. Moje herecké zkušenosti jsou většinou z táborů, kde jsem pro děti vytvářel různé postavy a pomocí improvizace jim dával jejich příběh. Rád si před zrcadlem zkouším hrát různé scény a rád vytvářím, píšu i namlouvám vlastní hororové příběhy. Pokud jde i o něco jiného, tak rád maluju, hraju na kytaru, zpívám, koukám na filmy a seriály (nejlépe horory). Rozhodně je toho mnohem víc, ale na to by byla potřeba jedna samostatná sekce na této stránce. No co víc dodat…to jsem já Kuba.

Kamila Kania
Herečka
Princezna nebo čarodějnice? Hodná holka nebo vzteklá hysterka? To mě na herectví baví nejvíc, člověk může být každou chvíli někým jiným, vyjádřit nejrůznější emoce, ať už podle scénáře – však i jedna postava se dá zahrát stokrát jinak – nebo formou improvizace – nechat se unést vlastní představou a nápadem. Herectví beru jako únik z běžného života do světa, kde je všechno možné a všechno dovoleno.

Jakub Rajtr
Herec
Od mala mě lákalo hraní, ale dlouho mi chyběl ten správný náboj. Roky jsem hledal odvahu a váhal, jak s něčím takovým začít, až mě osud (a facebook) přivál právě sem. Už po prvních hodinách v divadle jsem jím byl uchvácen a už mě to nepustilo. Objevovat nové věci, protáhnout se skrze neznámé situace, vžít se do jiných rolí nebo možná někde v té mele najít sám sebe.
A přitom se náramně bavit! Tohle vše se mi tady ve Stay Si daří zkoušku co zkoušku zažít, a to mě neskutečně těší a nabíjí energií.

Michal Hauf
Herec
V každé roli je nějaká vaše součást. S každou rolí rozkvétáte, obohacujete se a vysáváte zároveň. Jste to vy, ale vlastně nejste. V divadle můžete být kýmkoliv. A tahle cesta poznání mě na divadle baví nejvíce! Divadlo je podium a obecenstvo a zároveň skvělá parta lidí, co mi dobíjí energii každý týden. 

Michaela Kleslová
Herečka
Do Prahy jsem se přistěhovala hlavně kvůli vysoké škole, a neumím o sobě psát texty. Prý, že vím, kdo přece jsem! No, kdybych to věděla, nevzala bych to sem přes studium tří různých oborů a učení se odlišným věcem. Nebo třeba přes hraní na několik nástrojů nebo dělání naprosto odlišných sportů. Každopádně teď jsem tady, kde se cítím sama sebou, i když jsem vlastně někým jiným, a to mě baví.
A možná ta možnost být na chvilku někým jiným je právě důvod, proč mám tak ráda zkoušení různorodých věcí.