Scénář: Jan Konečný, režie: Stasy Stetsiy

Harvey Pelham – policista (hrál Tomáš Adlof)

Ztřeštěný, neskutečně nešikovný. Bere Steva v podstatě jako svého kamaráda, ale především nadřízeného. Rád se cítí důležitý, sám si o sobě myslí, že je chytrý. Je ale bojácný, jakmile dojde na akci, tak je z toho v háji a nejradši by se z toho vykroutil. Rád se schovává za cizí záda, aby nemusel řešit problémy, zároveň je kamarádský a ochotný.


Steve Callahan – policista (hrál Ondřej Smidák)

Jsem policista, mám smysl pro humor, nadhled a dobré srdce. Také mám smysl pro povinnost ve službě a jsem profesionální, ale pod tlakem selhávám a dělám chyby, hroutím se a obracím své frustrace na ostatní. To se projevuje vztekem a agresivitou. V Mayberry mám tedy svou práci snů, nemusím nic řešit, blbosti přenechávám parťákovi Harvymu, a když mám chuť na trochu vzrušení, tak si střílím z Harvyho, nebo si užívám s asistentkou starostky Alice. Hlavně ať je pohoda, klid a nemusím nic řešit, ať už v práci nebo v soukromí. Jakmile se někdo hrabe v mém soukromí, anebo mě kontroluje v práci, jsem nepříjemný, až nepřátelský. Jsem velmi citlivý, ale svou citlivost maskuji profesionalitou a odměřeným přístupem k cizím lidem. Velkou komplikací je pro mě vztah s vdanou Alice, ve kterém hledám vzrušení, ovšem z mého pohledu je až příliš draze vykoupeno rizikem prozrazení celého románku. Nechci, nechci, žádné závazky, brrrrrrrrr…


Alice Cooperová – asistentka starostky (hrála Helena Dudová)

Alice Cooperová je mladá naivní holka, která hledá svoji životní lásku. Na škole vyzkoušela plno kluků, ale protože žádný nebyl tím Pravým, vždycky je poslala k vodě. Až jednoho dne zjistila, že je pravděpodobně těhotná, a tak, aby nepřišla do řečí, vdala se za prvního chlapa, který si ji chtěl vzít. Jednalo se ale o planý poplach a Alice si celou dobu vyčítá, že se provdala úplně zbytečně, a ještě ke všemu za úplného blba. Že s Bobem udělala životní chybu došlo Alici zejména, když se v jejím životě objevil Steve, kterého považuje za ideálního a dokonalého muže. A tak navzdory předchozím neúspěchům věří Alice tomu, že je Steve opravdu ten Pravý, a doufá, že by s ním mohla být do konce života šťastná. Pokud ovšem za pár let nepotká ještě někoho lepšího. Alice je naivní, a tak trochu hloupoučká. Chce se mít v životě dobře a využívá k tomu druhé lidi. Je lehkomyslná a jsou jí jedno city ostatních, zároveň je dost hysterická a neumí ovládat své emoce.


Bob Cooper (hrál Bohouš Forman)

Bob je normální chlap, co si žije svým běžným životem v malém městečku Mayberry. Jeho žena je Alice, která si myslí, jak je atraktivní, přitom běhá za chlapama a o svého manžela se moc nestará. Bob je trochu nemotora, ňoumánek, a tak mu vůbec nedochází, že se něco děje v jeho manželství. Bob si myslí, jak je všechno v pohodě v jeho vztahu, ale opak je pravdou. Moc dobře se kamarádí s policisty – Harveym a Stevem. Na jednu stranu je hodný, důvěřivý, nebojácný, svým způsobem dobrý kamarád. Ale zas na druhou je to příšerný cholerik, zmatkář a nervák, špatný lhář a k tomu je celkem lakomý.


Uklízečka (hrála Patricia Janečková)

Je ironická, drzá a otrávená svou prací, takže si ze všeho dělá srandu. Umí být drzá a nenechá si nic líbit. Není hloupá, je hodně pracovitá.


Felix Woodward – novinář (hrál Štěpán Píchl)

Je mladý novinář plný ideálů. Jeho snem je, chytit „sólokapra“, který ho proslaví. Je na svou práci velice hrdý a dost často se chová i povýšeně, proto je také hodně zvědavý a dost vlezlý. V nitru je to však hlupáček, kterého jde jednoduše oblbnout. Jeho nevkusný oblek, z něhož by každý adekvátní člověk chytil migrénu ho zřetelně odlišuje od ostatních, Felix se ale v obleku cítí jako profesionál a je toho názoru, že právě takto pronikne do světa velikých novinářských špiček. Je přecitlivělý, obětavý, ale bohužel je neslušně vlezlý, lehce se urazí a nemá vůbec žádnou autoritu.


Rupert May – profesor historie (hrál Michal Podraský)

Rupert je univerzitní profesor. Snaží se vypadat, že ho nic nerozhodí, ale rozhodí ho každá pitomost, velmi jednoduše se naštve, a ještě jednodušeji se zhroutí. Je tak trochu teplej ale dělá, že není. Svým způsobem je chytrý, ale až moc citlivý. K tomu je ale opravdu dost neurotický a špatný lhář. Užívá si situaci, kdy si může pobrečet někomu na rameni a povyprávět, jaký je chudák. Ve chvíli, když ho nikdo nevnímá, začíná být pomstychtivý a agresivní.


Duncan Dickson (hrál Jan Jerrie)

Životní ztroskotanec a zlodějíček, který věčně dluží peníze. Nikdy v životě nepracoval. Je sobecký, závistivý a sprostý. Nemá morální zábrany někoho okrást, ale neuchyluje se k násilí. Není příliš inteligentní, přinejlepším je mazaný. Avšak jeho plány většinou nevychází. Jeho životní filosofií je neuznávat autority a myslet jen na sebe. Porušuje zákony, ale velice rád a často se domáhá svých práv.


Susan Greenová – starostka (hrála Patricia Janečková)

Agilní žena plná ambicí. Chce ukázat, jak za vedení její osobou město Mayberry vzkvétá, nebojí se řešit problémy i akce na policii – doopravdy je ji úplně jedno, jak se má město a jde ji jen o to, aby všechno dobře vypadalo a měla své teplé místečko starostky. Aby to vypadalo, že se o město stará, všude posílá svou asistentku Alice. Ta je pracovitá, ale svým způsobem trochu hloupá.


Slečna Chatterleyová (hrála Adélka Vlasáková)
Stará, osamělá, proto trochu bláznivá důchodkyně. Nechce si nechat říkat paní, ale jen slečna! Svou osamělost kompenzuje asi 40 kočkami, které jsou pro ni jako vlastní děti. Je velmi paranoidní (zřejmě z nudy), kouká na detektivky a za vším vidí zločin, ihned ho hlásí na policii. Sama se však také umí bránit – pomocí pánvičky. Mládež je pro ní banda uřvaných, zkažených parchantů. Je zapšklá, nedoslýchá a celá působí lehce zmateně. Ráda sází, protože peněz z mladí ji zbylo dost a do čeho to dávat, sama neví. Je až moc upřímná, přesvědčivá, ráda prosazuje svůj názor. Je ráda ve středu dění. Neslyšící – někdy je to možná i dobře.