Stasy Stetsiy
režisérka
Režie je pro mne už od malička velkým pojmem. Tak jako například Remarque, můj oblíbený spisovatel, tvořil nové světy a příběhy, tak i já chci tvořit nové životní cesty. Jako malé děti máme většinou představu, že budeme kosmonauty, učitelkami, kuchařkami či jen popeláři, což se nám mnohdy nepovede. Já jsem se rozhodla alespoň z části lidem v mém spolku tyto dětská přání splnit. Říká se, že každý herec je svým způsobem schizofrenik, já si myslím, že každý herec je výjimečný, protože může být, kým chce a kdy chce. Když vedete skupinu lidí a povede se Vám ukázat jim jejich skrytý talent a učinit je šťastnými, je to pro Vás ta největší odměna. Náplní mého života není jen divadelní režie, ale také režie filmová a fotografování.

Tomáš Adlof
herec
Herec, spisovatel, umělec, filantrop či kulturně založený člověk, to všechno se o mně dá říct. Vždy mě to táhlo k divadlu a ke všemu, co s ním souvisí. Dá se říct, že si nepamatují na období, kdy bych nehrál pro ostatní. Už jako malý jsem rád bavil širokou společnost. Myslím si, že pro každého herce není nejdůležitější umět hrát, nejdůležitější je si to hraní jako takové užívat. Vnímat tu energii když vystupujete, když vidíte napjaté diváky, kteří se baví. Ten úžas a jedinečnost momentu na scéně, to je ta pravá odměna pro herce. Můj herecký vzor byl vždy Jan Werich. To především z toho důvodu, že jeho humor byl vždy humorem smysluplným a především to byl humor moudrý. Divadlo pro mne vždy bylo a bude jedna velká a podstatná část mého života a to především proto, že mě nejvíce těší, když mohu bavit lidi.

Jiří Bureš
herec
Jsem aktivní, energetický, společenský a krásný člověk s mírně narcistickými sklony. Mojí hlavní profesní dráhou je sport a studium filosofie sportu na UK. K divadlu jsem se dostal během studia na gymnáziu, kde jsem v rámci dramaťáku hrál svá první vystoupení. V průběhu studia na vysoké škole jsem na nějakou dobu na divadlo zanevřel. Pocítil jsem však v sobě velkou privaci této činnosti a nakonec se mi podařilo (shodou náhod) seznámit se s naší režisérkou a dostal jsem příležitost být členem Divadla Stay Si. Stát se někým jiným, na chvíli být třeba svým úplným opakem. To je to, co na mám na divadle nejraději. Když zrovna nejsem v divadle, ve škole, nebo v tělocvičně, rád trávím svůj volný čas s přítelkyní, nebo na rybách.

Veronika Rezková
herečka
„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli“ – Albert Einstein. Nevím teda jak Einstein, ale já jsem líná i v dospělosti, takže hry nezmizely, jen změnily formu. Od panenek k divadlu. Je to neskutečný štěstí, když člověk najde něco, pro co může žít, na co se těšit, a co ho zcela naplňuje. A tenhle pocit je to, co se snažím předat a vzbudit i v ostatních, ať už je to rodina, přátelé nebo děti v klokánku. Přeci jak lépe prožít život než šťastně.

Adéla Vaníčková
herečka
Moje jméno je Áďa Vaníčková a jsem mladá perspektivní studentka Pedagogické fakulty na UK. Mám moc ráda pizzu, svého brášku, britský humor a filmové efekty sedmdesátých let. Mezi moje zájmy patří kreslení, hrabání se v hlíně za účelem něco vypěstovat nebo učinit geologický objev, čtení knih, které mě dokážou překvapit, psaní knih, které dokážou překvapit, a samozřejmě divadlo. Na divadle mě baví hlavně to, že si můžu vyzkoušet být někým jiným a nepůsobit při tom až tak divně. Navíc se mi líbí pozornost druhých a předvádění se. Ale hlavně ráda lidem zprostředkovávám příběhy v jakékoliv formě a mám moc ráda, když mohu být jejich přímou součástí právě jako herec.

Matúš Sabol
herec
Mám rád život. Mám rád nové výzvy a ešte radšej mám, keď ľudia medzi sebou vedia spolupracovať. Všetko sa lepšie ťahá vo dvoch. Milujem sarkazmus a čiernočierny humor. Som ale názoru, že kto si nevie robiť srandu zo seba samého, nemá nárok z iných. Žijem zo dňa na deň, lebo som chudobný Slovák. Divadlo Stay Si som si vybral z jednoduchého dôvodu. Nebavilo ma si stále hľadať zákazky na nejakú rolu, chcel som niečomu venovať intenzívne pozornosť a hlavne – nabrať čo najviac skúseností. Tento spolok bol zhrnutím všetkých mojích potrieb.

Jana Kazychanova
herečka
Divadlo je pro mě mým největším koníčkem a odreagováním. Dává mi pocit svobody a uspokojení z toho, že mohu předávat radost. Mám ráda dobrou kávu a podzimní procházky se svou rodinou. Divadlo dělám i přes své tělesné postižení, jelikož na něj při hraní vždycky a ráda zapomenu.  Zároveň chci, aby lidé pochopili, že i člověk s hendikepem může výborně uchopit svou roli a chci, aby nás lidé vnímali více jako osobnosti, než jako chudáky.

Pavel Vaňura
herec
Tento mladý muž, jménem Pavel Vaňura, kterého vidíte na fotografii, je mladý, střelený a hlavně svůj. Již od útlého dětství se rád předváděl před ostatními, aby jim na tváři vykouzlil úsměv. Nebere se moc vážně, a ve volných chvílích rád zpívá, čte, píše a rád pomáhá druhým. S hraním má zkušeností pomálu, proto každou příležitost chytí pevně do rukou, a je rád za jakékoliv zkušenosti. Je cílevědomý, zodpovědný a hlavně pro každou špatnost. V divadle by si rád přisvojil další důležité zkušenosti, ze kterých by rád čerpal v budoucnu. Je otevřený, milý a přátelský, a rád by se rozvíjel a zlepšoval, co to půjde.

Viktorie Rečková
herečka
Flegmatička se sklony k lenosti. Kamarádka, která se nechá zlákat ke každé akci. Aby její den byl úspěšný, musí obsahovat alespoň jeden záchvat smíchu. Ví, že na první pohled působí nenápadně a na prknech, která znamenají svět, ráda tento dojem boří, odhaluje své tajné já (k tomu také stačí dobrý drinčík) a potvrzuje tím rčení „Tichá voda břehy mele“.

Marcela Bendová
herečka
Mám ráda svoji rodinu, cestování, divadlo, poezii a vanilkovou zmrzlinu. Především mám ráda nezávislé cestování. Jezdím na turisticky neprofláklá místa a snažím se poznat obyvatele těchto zemí.  Od dětství jsem vymýšlela různé pohádky a hrála je nejdříve rodičům a pak ve škole. Divadlo hrají, protože ho mám ráda a hrozně se při tom bavím. Baví mě si hrát na někoho jiného a miluji, když můžu bavit lidi.

Nicoll Stachová
herečka
Plussize fotomodelka, vedoucí pozice v administrativě a obchodní poradce, to vše jsem já. Pak jsem taky ta tlustá holka, co Vám udělá stín na pivo v létě. Od malička žiji hudbou a tancem. Protože jsem workoholička je pro mě divadlo takový druh odreagování. Mou největší láskou jsou zvířata. Mým citátem je „Optimista je člověk, který prošlape boty a prohlásí, že se konečně postavil na vlastní nohy.“ Mám zálibu v tetování, na těle už jich mám něco přes dvacet.

Alex Chrzanowská
herečka
Díky mým rodičům jsem se celý život věnovala jenom sportu. To, že bych chtěla hrát, jsem věděla tak nějak vždycky, ale až v dospělosti jsem se rozhodla s tím něco udělat. Divadlo je pro mě neuvěřitelným uvolněním a trochu funguje jako terapie, kde můžu dát pořádně najevo svoje emoce. Studuji na ČZU a pracuji jako trenérka plavání. Jsem blázen do extrémních sportů, ráda hraju na klavír nebo tančím. Mým cílem je hlavně žít, poznávat nové lidi a nezaseknout se na jednom místě.

Jana Novosadová
herečka
Už když jsem byla malá, jsem byla velmi energická a měla jsem potřebu se předvádět před ostatními a vyžadovala jejich pozornost. Kvůli mé neunavitelnosti jsem se hodně věnovala sportu, u kterého jsem zůstala doteď – studuji FTVS na UK a věnuji se atletice. Kromě toho se také zajímám o umění. Ve svém volném čase velice ráda kreslím, chodím s přáteli do divadla nebo do kina, a také na sklenku dobrého vína, poslouchám hudbu, tancuji a hlavně se chodím zbavit své nadbytečné energie do Divadla Stay Si. Miluji herectví, protože nemusím být neustále sama sebou, ale mohu si zkusit, jaké to je být někým jiným, mít jiné životní zkušenosti nebo pocházet z jiné země… v herectví je možné úplně vše, a to je to kouzlo, které mě přitahovalo už jako dítě.

Zuzana Baranová
herečka
Som Zuza a prišla som do Prahy z Košíc doštudovať a našla som si prácu v IT. Zistila som ale, že mi niečo chýba, miesto, kde sa môžem prejaviť. Presne to som našla v divadle Stay Si, divadlo ma nabíja energiou. Mimo práce a divadla veľmi rada cestujem, do prírody aj do miest, pozerám dokumenty a hľadám dobre jedlo po Prahe.

Zdeněk Havrdlík
herec
Jsem veselý a přátelský člověk, který se rád směje a rozdává dobrou náladu. Mám rád cestování, divadlo, film, umění a dobrou hudbu, bramborové knedlíky plněné uzeným masem a dobrý rum. Potěší mě i poezie, hlavně pokud jí nechybí vtip.
Ve znamení mám Váhy, které mi přinesly klidnou, mírumilovnou a asi i někdy nerozhodnou povahu, při které se snažím hledat kompromis…občas mě však napadne něco hodně bláznivého, kdy například zabalím pár věcí do batohu, odletím na druhou stranu planety a vrátím se po dvou letech.
Nyní mám rodinu, kterou řadím samozřejmě na první místo a do divadla se utíkám schovat před realitou
Životní motto, které mě vždy navede na správnou cestu, bych vyjádřil větou: Dej mi jeden důvod, proč mám být jako ostatní a já ti jich dám tisíc, proč takový nejsem.

Vilém Říha
herec
Moje vzdělání i povolání jsou technického směru, exaktního rázu. Možná právě proto mě to ve volném čase táhne ke všem druhům kultury. Mimo mé životní lásky – hudby ve většině podob – je to i literatura, kinematografie a právě divadlo. Tíhnu často k alternativním formám a žánrům.
Dosud jsem však v divadle byl převážně divákem a jen málokdy naplňoval svou touhu vystoupit ze známé komfortní zóny a rozvíjet vlastní cit pro improvizaci k pobavení širší společnosti i pro „vážnější“ role či herecké techniky. Učit se působit u toho všeho na jevišti přirozeně. Zkrátka příležitost být zároveň sám sebou i někým jiným. A to všechno ve skvělém kolektivu, kde se vše násobí.
Mám vnitřní nutkání pokračovat dále za herecký horizont i jako autor námětů či scénářů, ale tady se teprve hledám.
Mezi moje další velké koníčky patří létání – jsem sportovním pilotem bezmotorových letounů – větroňů, s doložkou pro akrobacii a instruktorskou činnost, a také rekreačním pilotem jednomotorových letadel. Pokud chodím s hlavou v oblacích, je to tak dobře – přidej se a uvidíš jiný svět.
Zajímá mě i lingvistika, světové dění, historie a některá odvětví fyziky. No a samozřejmě auta, motorky, lodě, ženský a dobré pití v dobré společnosti.