Stasy Stetsiy
režisérka
Režie je pro mne už od malička velkým pojmem. Tak jako například Remarque, můj oblíbený spisovatel, tvořil nové světy a příběhy, tak i já chci tvořit nové životní cesty. Jako malé děti máme většinou představu, že budeme kosmonauty, učitelkami, kuchařkami či jen popeláři, což se nám mnohdy nepovede. Já jsem se rozhodla alespoň z části lidem v mém spolku tyto dětská přání splnit. Říká se, že každý herec je svým způsobem schizofrenik, já si myslím, že každý herec je výjimečný, protože může být, kým chce a kdy chce. Když vedete skupinu lidí a povede se Vám ukázat jim jejich skrytý talent a učinit je šťastnými, je to pro Vás ta největší odměna. Náplní mého života není jen divadelní režie, ale také režie filmová a fotografování.

Tomáš Adlof
herec
Herec, spisovatel, umělec, filantrop či kulturně založený člověk, to všechno se o mně dá říct. Vždy mě to táhlo k divadlu a ke všemu, co s ním souvisí. Dá se říct, že si nepamatují na období, kdy bych nehrál pro ostatní. Už jako malý jsem rád bavil širokou společnost. Myslím si, že pro každého herce není nejdůležitější umět hrát, nejdůležitější je si to hraní jako takové užívat. Vnímat tu energii když vystupujete, když vidíte napjaté diváky, kteří se baví. Ten úžas a jedinečnost momentu na scéně, to je ta pravá odměna pro herce. Můj herecký vzor byl vždy Jan Werich. To především z toho důvodu, že jeho humor byl vždy humorem smysluplným a především to byl humor moudrý. Divadlo pro mne vždy bylo a bude jedna velká a podstatná část mého života a to především proto, že mě nejvíce těší, když mohu bavit lidi.

Jiří Bureš
herec
Jsem aktivní, energetický, společenský a krásný člověk s mírně narcistickými sklony. Mojí hlavní profesní dráhou je sport a studium filosofie sportu na UK. K divadlu jsem se dostal během studia na gymnáziu, kde jsem v rámci dramaťáku hrál svá první vystoupení. V průběhu studia na vysoké škole jsem na nějakou dobu na divadlo zanevřel. Pocítil jsem však v sobě velkou privaci této činnosti a nakonec se mi podařilo (shodou náhod) seznámit se s naší režisérkou a dostal jsem příležitost být členem Divadla Stay Si. Stát se někým jiným, na chvíli být třeba svým úplným opakem. To je to, co na mám na divadle nejraději. Když zrovna nejsem v divadle, ve škole, nebo v tělocvičně, rád trávím svůj volný čas s přítelkyní, nebo na rybách.

Veronika Rezková
herečka
„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli“ – Albert Einstein. Nevím teda jak Einstein, ale já jsem líná i v dospělosti, takže hry nezmizely, jen změnily formu. Od panenek k divadlu. Je to neskutečný štěstí, když člověk najde něco, pro co může žít, na co se těšit, a co ho zcela naplňuje. A tenhle pocit je to, co se snažím předat a vzbudit i v ostatních, ať už je to rodina, přátelé nebo děti v klokánku. Přeci jak lépe prožít život než šťastně.

Adéla Vaníčková
herečka
Moje jméno je Áďa Vaníčková a jsem mladá perspektivní studentka Pedagogické fakulty na UK. Mám moc ráda pizzu, svého brášku, britský humor a filmové efekty sedmdesátých let. Mezi moje zájmy patří kreslení, hrabání se v hlíně za účelem něco vypěstovat nebo učinit geologický objev, čtení knih, které mě dokážou překvapit, psaní knih, které dokážou překvapit, a samozřejmě divadlo. Na divadle mě baví hlavně to, že si můžu vyzkoušet být někým jiným a nepůsobit při tom až tak divně. Navíc se mi líbí pozornost druhých a předvádění se. Ale hlavně ráda lidem zprostředkovávám příběhy v jakékoliv formě a mám moc ráda, když mohu být jejich přímou součástí právě jako herec.

 
Martin Tauš
herec
Miluji divadlo a baví mě bavit lidi, tak jsem si řekl, že zkusím divadlo. Od malička zkouším hrát na kdejaký hudební nástroj. Začal jsem na housle, později na kytaru, basu a letmé pokusy na bicí. Také rád sportuji, aktuálně s velkým zápalem se věnuji horolezectví. Baví mě cestování a poznávání nových lidí, krajů a zvyklostí.

Silvestra Stražovcová
herečka
Já som Silvestra a pracujem ako kancelárska krysa, ale keď padne piata, bežím tancovať, spievať alebo hrať divadlo. Pretože to je to, čo ma naozaj baví. Divadlo je pre mňa terapia, motivácia rozširovať si obzory a vystupovať z vlastnej komfortnej zóny. Divadlo je prostriedok, ktorým možno prehovoriť k ľuďom a dať im podnet na zamyslenie alebo ich jednoducho len rozosmiať po náročnom dni. My life is DivadLOVE!

Jana Kazychanova
herečka
Divadlo je pro mě mým největším koníčkem a odreagováním. Dává mi pocit svobody a uspokojení z toho, že mohu předávat radost. Mám ráda dobrou kávu a podzimní procházky se svou rodinou. Divadlo dělám i přes své tělesné postižení, jelikož na něj při hraní vždycky a ráda zapomenu.  Zároveň chci, aby lidé pochopili, že i člověk s hendikepem může výborně uchopit svou roli a chci, aby nás lidé vnímali více jako osobnosti, než jako chudáky.

Adam Straka
herec
Jsem začínající herec, který v hraní našel svoji vášeň, je to pro mě únik od každodenních starostí. Při hraní si nejvíce užívám vžití se do jiných charakterů. Žánrově mě nejvíce naplňuje komedie, kdy můžu divákovi předat pozitivní energii a snad i pobavit.

Martin Pernet
herec
Jmenuji se Martin, je mi 18 let a dělám divadlo! K divadlu mě to táhlo již od školy a proto momentálně ve volném čase hrají v Divadle Stay Si. Kromě divadla rád sportuji (kolo, plavání, potápění), čtu a cestuji. V divadle dávám průchod svému hravému já, které se s radostí převtěluje do různých postav. Hraní mi takříkajíc „doplňuje baterky“, jelikož se u něj vždy příjemně odreaguji v uvolněném, komorním a přesto přátelském prostředí.

Matúš Sabol
herec
Mám rád život. Mám rád nové výzvy a ešte radšej mám, keď ľudia medzi sebou vedia spolupracovať. Všetko sa lepšie ťahá vo dvoch. Milujem sarkazmus a čiernočierny humor. Som ale názoru, že kto si nevie robiť srandu zo seba samého, nemá nárok z iných. Žijem zo dňa na deň, lebo som chudobný Slovák. Divadlo Stay Si som si vybral z jednoduchého dôvodu. Nebavilo ma si stále hľadať zákazky na nejakú rolu, chcel som niečomu venovať intenzívne pozornosť a hlavne – nabrať čo najviac skúseností. Tento spolok bol zhrnutím všetkých mojích potrieb.

Jan Mátl
herec
Jsem typický vodnář, takže snílek se vším všudy. Mám rád nevšednost a originální až zvláštní lidi (ač sám takto na první pohled nevypadám). Sám se považuju za staromódního po stránce životního stylu. Ačkoliv potřebuji společnost, tak dokážu strávit celý den o samotě. Často přemýšlím o lidech, o světě, a mnohem víc než na materiální stránku hledím na „duchovní“ a transcendentní aspekty života. Divadlo miluji proto, že na chvíli člověk nemusí být tím nutně svědomitým a pečlivým člověkem, ale může se na pár okamžiků stát „kýmkoliv jiným“.

Marie Klára Schwarzová
herečka
Ve volném čase jezdím na koni, maluji a čtu. Mám ráda dobrý jídlo a příjemnou společnost.
Mám ráda přírodu a cestování, nejlíp jenom s báglem. K divadlu mě táhne pocit svobody a možnost vypustit páru.

Sabina Koudelková
herečka
Jsem temperamentní a cílevědomá Moravačka, mám ráda, když mají věci přesný řád. Nadevše miluji zvířata a ideálně někde v přírodě. Baví mě hudba, filmy, cestování a tak nějak od všeho něco. Divadlo dělám proto, abych se zlepšila v herectví a zkusila si, zda na to opravdu mám.

Pavel Vaňura
herec
Tento mladý muž, jménem Pavel Vaňura, kterého vidíte na fotografii, je mladý, střelený a hlavně svůj. Již od útlého dětství se rád předváděl před ostatními, aby jim na tváři vykouzlil úsměv. Nebere se moc vážně, a ve volných chvílích rád zpívá, čte, píše a rád pomáhá druhým. S hraním má zkušeností pomálu, proto každou příležitost chytí pevně do rukou, a je rád za jakékoliv zkušenosti. Je cílevědomý, zodpovědný a hlavně pro každou špatnost. V divadle by si rád přisvojil další důležité zkušenosti, ze kterých by rád čerpal v budoucnu. Je otevřený, milý a přátelský, a rád by se rozvíjel a zlepšoval, co to půjde.

Petra Štefková
herečka
Víte o nějakém týraném zvířátku? Zavolejte mě. Od té doby, co jsem veganem se snažím o zlepšení tohoto světa, především ve zvířecí říši. Ale mám ráda i lidi. Například politiky. Nebo spíše politické debaty, které hltám každou neděli. A to nejen kvůli své práci, protože jako zprávařka v rádiu musím vědět, kde se co šustne. A vlastně tenhle dreamjob mě přivedl i k divadlu, protože jsem pochopila, že za mikrofonem taky hraji určitou roli a chtěla jsem se v tom zlepšovat. Objevit Divadlo Stay Si bylo jednou z nejlepších “náhod”. Teď si jen říkám, proč jsem to nezkusila dřív, protože se každý týden těším na to, jak si ve společnosti úžasných a nadaných lidí dám svoji pravidelnou hereckou dávku relaxu.

Viktorie Rečková
herečka
Flegmatička se sklony k lenosti. Kamarádka, která se nechá zlákat ke každé akci. Aby její den byl úspěšný, musí obsahovat alespoň jeden záchvat smíchu. Ví, že na první pohled působí nenápadně a na prknech, která znamenají svět, ráda tento dojem boří, odhaluje své tajné já (k tomu také stačí dobrý drinčík) a potvrzuje tím rčení „Tichá voda břehy mele“.

Marcela Bendová
herečka
Mám ráda svoji rodinu, cestování, divadlo, poezii a vanilkovou zmrzlinu. Především mám ráda nezávislé cestování. Jezdím na turisticky neprofláklá místa a snažím se poznat obyvatele těchto zemí.  Od dětství jsem vymýšlela různé pohádky a hrála je nejdříve rodičům a pak ve škole. Divadlo hrají, protože ho mám ráda a hrozně se při tom bavím. Baví mě si hrát na někoho jiného a miluji, když můžu bavit lidi.

Patrik Šuník
herec
Som veselý člověk, čo je za každú srandu, rád spoznávam nových ľudí, chodím na koncerty, festivaly, hrám na gitaru, elektrickú, akustickú, basovú. Som  v znamení baran, takže niekedy som až moc tvrdohlavý a myslím si, že všetko viem najlepšie. Ale viem si priznať aj to, že nemám pravdu. Prečo robím divadlo? Vždy som chcel robiť niečo také, ale nejak nikdy nebola príležitosť, alebo som sa proste bál, že to nebude pre mňa. Tak som si raz povedal, že pokiaľ to neskúsim, tak to nezistím. A bualá dostal som sa medzi super ľudi do Divadla StaySi a neľutujem ani chvíľu, super ľudia, zábava.

Simona Černohorská
herečka
Jmenuji se Simona, studuji Obchodní akademii Příbram. Baví mě čtení, plavání a cestování. Hodně chodím ven s kamarády. Mám ráda různé akce a festivaly, také seriály a hudbu. Jsem vznětlivá, ale zároveň citlivá. Ráda pomáhám lidem, ale nenechám si nic líbit. Divadlo dělám, protože divadlo mám ráda a to i jako divák, i jako herec. Dává mi to neskutečnou energii a moc mě to naplňuje.

Ladislav Černohorský
herec
Baví mě muzika, jak pasivně, tak aktivně, aktivně – zpěv a kytara. Hrají v kapele Compromysh, skládám písničky. Divadlo mě baví, protože je to kontrast ke kapele, kde člověk reprodukuje názory někoho jiného, na rozdíl od kapely, kde prezentuje svůj vlastní názor. Taky mě baví hrát šachy, jsem mistr republiky do 14 let. Mám rád esoteriku, vykládám karty.

Veronika Lanštiaková
herečka
Jmenuji se Verča a žiju tak, jak se mi zrovna zlíbí. Sama sebe bych slovy popsala jako malé, energické stvoření plné bláznivých nápadů, ale okolí mě většinou nazývá jen „ta malá“. Studuji chemii na střední škole, tuhle cestu však ukončím a na prvním rozcestí se vydám rovnou na DAMU. Ve svém volném čase se věnuji hlavně stepování a navštěvování všech divadel, na která narazím, na to si vydělávám jako barista v kavárně. Mojí největší láskou je ale Partička, která ve mě vzbudila touhu stát na jevišti a díky které na chvíli zapomenu na celý svět a užívám si toho, že se nekontrolovatelně směju. Je to taková má droga 🙂

Nicoll Stachová
herečka
Plussize fotomodelka, vedoucí pozice v administrativě a obchodní poradce, to vše jsem já. Pak jsem taky ta tlustá holka, co Vám udělá stín na pivo v létě. Od malička žiji hudbou a tancem. Protože jsem workoholička je pro mě divadlo takový druh odreagování. Mou největší láskou jsou zvířata. Mým citátem je „Optimista je člověk, který prošlape boty a prohlásí, že se konečně postavil na vlastní nohy.“ Mám zálibu v tetování, na těle už jich mám něco přes dvacet.

Matěj Seifert
herec
Od mala mě bavilo se předvádět a dělat to, co ostatním přišlo divné. Proto mám za sebou spoustu průšvihů, které mi lidi kolikrát ani nevěří. Vždycky jsem byl takovej malej pyroman, nemám pud sebezáchovy, a tak se divím, že se mi nikdy nestalo nic vážnějšího, a že těch příležitostí bylo. Miluju cestování, objevování nových míst a výlety na méně běžné destinace. Rád létám letadly, a to jak dopraváky, tak menšími ultralighty po Česku. V neposlední řadě mám rád herectví, a to jak filmové, tak divadelní, avšak teprve teď mám možnost se v tom zlepšovat díky Divadlu Stay Si. Není to celé jen o tom hraní, ale do divadla se chodím i vyblbnout a dělat věci, jak jsem již zmínil, které ostatním přijdou divné. Zkrátka mi to zůstalo do dospělosti.

Alex Chrzanowská
herečka
Díky mým rodičům jsem se celý život věnovala jenom sportu. To, že bych chtěla hrát, jsem věděla tak nějak vždycky, ale až v dospělosti jsem se rozhodla s tím něco udělat. Divadlo je pro mě neuvěřitelným uvolněním a trochu funguje jako terapie, kde můžu dát pořádně najevo svoje emoce. Studuji na ČZU a pracuji jako trenérka plavání. Jsem blázen do extrémních sportů, ráda hraju na klavír nebo tančím. Mým cílem je hlavně žít, poznávat nové lidi a nezaseknout se na jednom místě.

Lucie Jungbauerová
herečka
Jsem člověk, co se rád směje, dost se červená, tancuje a miluje jídlo. V budoucnu bych chtěla procestovat svět a poznat všemožné kultury. V profesním životě bych chtěla, s trochou štěstí, uspět jako psycholožka. Ve svém volném čase trávím čas se svými přáteli. Divadlo pro mě znamená odpočinek, volnost, naplnění sebe samotné a především kopec srandy. V divadle mohu být tím, kým opravdu jsem.

Jana Novosadová
herečka
Už když jsem byla malá, jsem byla velmi energická a měla jsem potřebu se předvádět před ostatními a vyžadovala jejich pozornost. Kvůli mé neunavitelnosti jsem se hodně věnovala sportu, u kterého jsem zůstala doteď – studuji FTVS na UK a věnuji se atletice. Kromě toho se také zajímám o umění. Ve svém volném čase velice ráda kreslím, chodím s přáteli do divadla nebo do kina, a také na sklenku dobrého vína, poslouchám hudbu, tancuji a hlavně se chodím zbavit své nadbytečné energie do Divadla Stay Si. Miluji herectví, protože nemusím být neustále sama sebou, ale mohu si zkusit, jaké to je být někým jiným, mít jiné životní zkušenosti nebo pocházet z jiné země… v herectví je možné úplně vše, a to je to kouzlo, které mě přitahovalo už jako dítě.

Zuzana Baranová
herečka
Som Zuza a prišla som do Prahy z Košíc doštudovať a našla som si prácu v IT. Zistila som ale, že mi niečo chýba, miesto, kde sa môžem prejaviť. Presne to som našla v divadle Stay Si, divadlo ma nabíja energiou. Mimo práce a divadla veľmi rada cestujem, do prírody aj do miest, pozerám dokumenty a hľadám dobre jedlo po Prahe.

Zdeněk Havrdlík
herec
Jsem veselý a přátelský člověk, který se rád směje a rozdává dobrou náladu. Mám rád cestování, divadlo, film, umění a dobrou hudbu, bramborové knedlíky plněné uzeným masem a dobrý rum. Potěší mě i poezie, hlavně pokud jí nechybí vtip.
Ve znamení mám Váhy, které mi přinesly klidnou, mírumilovnou a asi i někdy nerozhodnou povahu, při které se snažím hledat kompromis…občas mě však napadne něco hodně bláznivého, kdy například zabalím pár věcí do batohu, odletím na druhou stranu planety a vrátím se po dvou letech.
Nyní mám rodinu, kterou řadím samozřejmě na první místo a do divadla se utíkám schovat před realitou
Životní motto, které mě vždy navede na správnou cestu, bych vyjádřil větou: Dej mi jeden důvod, proč mám být jako ostatní a já ti jich dám tisíc, proč takový nejsem.

Richard Sukovič
herec
Když jsem bylo ještě mále dítě, hrávával jsem lední hokej. Později jsem si však uvědomil, že mi život nabízí hned několik cest, v rámci nichž bych mohl rozvíjet to, kým jsem byl, kým budu a kým jsem nyní. Já si zvolil cestu tkanou uměním, po které svými nevelkými hobitími kroky kráčím dodnes. Nejdříve jsem objevil recitaci, poté divadlo, hru na kytaru a naposledy tomu byl tanec. Není to však tak, že bych sport zavrhl úplně. V současné době totiž studuji outdoorové aktivity na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, kde se snažím modifikovanou formou uplatnit vše, co je mi blízké. Jsem jinak celkem citlivé, empatické stvoření se smyslem pro humor a se sklony k podceňování sebe samotného. Působení na prknech, která znamenají svět, je proto mou velkou životní výzvou, ale zároveň neutuchající vášní.

Michaela Hronová
herečka
Ráda poslouchám příběhy, ale ještě raději jsem jejich součástí. Sbírat zkušenosti je mojí vášní a náplní života už jen z toho důvodu, že zkušenost je nepřenosná. K mé nutkavé potřebě rozvíjení dovedností a posouvání se dál patří i interakce s jinými lidmi – jsem přesvědčena o tom, že každý má co předat, i když je občas poznatek skryt někde mezi řádky. Z té široké škály zájmů, které jsem si mohla zkusit „osahat“, zůstalo v mém srdci psaní básní, textů písní a povídek, zpěv, kytara, tanec, malba a hodně, opravdu hodně pohybu, ať už v podobě silových tréninků v posilovně, ranního běhu nebo relaxační józe. A to nejlepší nakonec – kde člověk může shodit masky, nebo naopak vzít jinou? Kde jsou pravidla jen nepatrnými milníky ale fantazii se meze nekladou? Až na divadelních prknech je vše kompletní.

Vilém Říha
herec
Moje vzdělání i povolání jsou technického směru, exaktního rázu. Možná právě proto mě to ve volném čase táhne ke všem druhům kultury. Mimo mé životní lásky – hudby ve většině podob – je to i literatura, kinematografie a právě divadlo. Tíhnu často k alternativním formám a žánrům.
Dosud jsem však v divadle byl převážně divákem a jen málokdy naplňoval svou touhu vystoupit ze známé komfortní zóny a rozvíjet vlastní cit pro improvizaci k pobavení širší společnosti i pro „vážnější“ role či herecké techniky. Učit se působit u toho všeho na jevišti přirozeně. Zkrátka příležitost být zároveň sám sebou i někým jiným. A to všechno ve skvělém kolektivu, kde se vše násobí.
Mám vnitřní nutkání pokračovat dále za herecký horizont i jako autor námětů či scénářů, ale tady se teprve hledám.
Mezi moje další velké koníčky patří létání – jsem sportovním pilotem bezmotorových letounů – větroňů, s doložkou pro akrobacii a instruktorskou činnost, a také rekreačním pilotem jednomotorových letadel. Pokud chodím s hlavou v oblacích, je to tak dobře – přidej se a uvidíš jiný svět.
Zajímá mě i lingvistika, světové dění, historie a některá odvětví fyziky. No a samozřejmě auta, motorky, lodě, ženský a dobré pití v dobré společnosti.